Całodobowe Centrum Ratunkowe

Czym jest Teleopieka?

Teleopieka to system świadczący pomoc w przypadkach pogorszenia się stanu zdrowia, zagrożenia zdrowia i życia oraz w rozwiązywaniu spraw z życia codziennego. Umożliwia szybkie wezwanie pomocy w nagłych i niepokojących sytuacjach lub zasięgnięcia porady, czy też zwykłej rozmowy.

Z systemu korzystają osoby starsze, jak również młode. Teleopieka sprawdza się w przypadku osób niepełnosprawnych, o ograniczonej możliwości ruchowej lub skłonności do przewracania się. Wielu podopiecznych to osoby chore lub samotne, potrzebujące asekuracji w codziennym życiu.

System Teleopieki zapewnia codzienny kontakt z pacjentami, pozwala zbudować empatię z podopiecznym, czuwać nad jego zdrowiem, zorganizować natychmiastową pomoc, transport do szpitala oraz umożliwić potrzebną poradę. Całodobowa Teleopieka konsultantów medycznych umożliwia natychmiastową reakcję w sytuacjach kryzysowych.

Teleopieka zapewnia podopiecznym poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Zwiększa poziom niezależności seniorów i poprawia ich samopoczucie. Całodobowa opieka zmniejsza poziom stresu i uwalnia podopiecznych od poczucia, że są dla kogoś ciężarem. Dzięki alarmowej opasce umieszczonej na nadgarstku, wezwanie pomocy możliwe jest w każdej sytuacji, o każdej porze dnia i nocy.


Centrum Ratunkowe Infomedic

Całodobowa Centrum Ratunkowe Infomedic działa od ponad 14 lat. Jako podmiot leczniczy, zatrudniamy wykwalifikowanych ratowników oraz lekarzy, którzy wspierają nas w świadczeniu usługi Teleopieki.

Współpracujemy zarówno z samorządami i podmiotami publicznymi, jak i osobami prywatnymi. Kilkuletnie doświadczenie i tysiące odebranych połączeń każdego miesiąca, pozwoliło nam opracować i wprowadzić szybkie oraz efektywne procedury reagowania. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić naszym Pacjentom wysoki poziom bezpieczeństwa.

Specjalistyczne procedury, cykliczne szkolenia operatorów oraz zastosowanie autorskiego Systemu Informatycznego Centrum Ratunkowego do nadzoru Pacjentów korzystających z Telemonitoringu sprawiają, że nasi Pacjenci i ich Rodziny mogą czuć się bezpiecznie o każdej porze dnia i nocy.

Centrum Ratunkowe Infomedic troszczy się o Podopiecznych 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, w każdy dzień roku. Przekazywane dane z opasek Telemedycznych, Telemetrycznych i Teleopiekuńczych są analizowane przez naszych ratowników, a następnie podejmowane są odpowiednie działania w celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom.

co około 2 dni
co około 4 dni

W naszym Centrum Ratunkowym oprócz dyżurów ratowników, całodobowo dostępna jest obsługa techniczna, która monitoruje działanie serwerów i innych urządzeń do obsługi Linii Ratunkowej.


Integratorzy, dostawcy opasek i urządzeń

Dostawców opasek teleopiekuńczych, telemedycznych, telemetrycznych oraz innych urządzeń do Teleopieki, którzy chcą świadczyć usługi Teleopieki z wykorzystaniem naszego Centrum Ratunkowego zapraszamy do kontaktu mailowego, pod adres: b.kowalik@infomedic.pl